LÉLEK-MÁTRIX

Tanácstalan? Mi a jó Választás egy döntéshez?

Mi kell a jó döntéshez?

Naponta döntések százait hozzuk meg kicsiket és nagyokat és bármilyen fajsúlyú is legyen a dolog a legrosszabb döntés a nem-döntés. Ilyenkor egy helyben topogunk, pedig tudjuk, van választásunk, de mégsem választunk. A nem döntés is döntés, annak a választása, hogy nem választunk, inkább a sorsra vagy másokra bízzuk, hogy döntsön helyettünk. Ilyenkor az érzelmeinkre a zavarodottság és tanácstalanság a jellemző. Az is előfordul, hogy éveket, sőt évtizedeket töltünk el egy a számunkra kellemetlen helyzetben, például egy rossz párkapcsolatban és úgy érezzük nincs lehetőségünk rá, hogy kiszálljunk belőle, csak mert az asztrológus szerint a szinasztriánk azt mutatja együtt maradunk. Arra egyáltalán nem gondolunk, hogy a két szélsőség között más megoldások is vannak.

A nem döntés is döntés

A nem döntés egyik módja, ha csatlakozunk a tömeghez, birka módra azt választjuk, amit ők. Vannak elkapkodott döntéseink, amelyek minden estben csupán a rövid távú célt tartják szem előtt, pedig érdemes minden esetben a jövőbe tekinteni és a hosszú távú célokat szem előtt tartani. Hatványozottan érvényes ennek a hozzáállásnak a helyessége, amikor a helyzet, amibe kerültünk új és nem ismerjük rá a megoldást.

A cél szentesíti az eszközt

Mindig az eszközt válasszuk ki a célhoz, sohasem fordítva. A megfontolt döntés meghozatalához fontos reálisan látni magunkat hogy erre alkalmas lelkiállapotban vagyunk-e. Elegendő ismerettel rendelkezünk-e a dologról és nem vagyunk erős érzelmi befolyás alatt. A döntésre alkalmatlan állapotban vagyunk, ha büszkeségből, hiúságból, túlzott ragaszkodásból vagy türelmetlenségből működünk. Ezek mindegyike elhamarkodott döntés felé terelhet. A hétköznapokban sokszor halogatjuk a döntéseinket vagy éppen ellenkezőleg, átgondolt döntés nélkül cselekszünk. Alternatív eszközöket is használhatunk a döntéseink könnyebbé tételéhez például számmisztikát.

A jó döntés időt igényel

A jó döntéshez érdemes csendet teremteni magunkban. Ha van időnk megfontolni az adott döntést akkor semmiképpen sem érdemes elkapkodni. A legtöbbször persze nincs időnk hosszan hezitálni a döntéseink előtt. Ilyenkor teremtsünk csendet magunkban és zárjuk ki a külvilágot és lélegezzünk mélyeket. Ez segít elcsendesíteni az elménket és befelé figyelni. A döntéssel kapcsolatosan kérdéseket is tehetünk fel magunknak. Vegyük sorra a lehetséges végkifejleteket és válasszuk ki közülük azt, amelyik a számunkra legtöbb jó érzést hozza.

Ne csak az érzelmeinkre hallgassunk

Kerüljük a csupán érzelmi indíttatásból meghozott döntéseket. A nagyon fájdalmas és a nagyon kellemes emlékek alapján való döntés csalfa lehet. A mindenáron való menekülést vagy a mindenképpen ragaszkodást eredményezheti az adott dologhoz. Próbáljuk meg minden tényezőt, ami a döntés mellett szól és azt is, ami ellene. A higgadt döntéshez egyfajta közömbösségre van szükség, amelynek segítségével megtalálhatjuk az arany középutat. A jó döntés iránytűje a lelkiismeret.

Milyen támpontok alapján hozhatunk jó döntéseket?

Az életünk során nagyon sok döntést hozunk kicsiket és nagyokat. Döntést hozunk arról, milyen fagyit választunk a harminc féle ízből a cukrászdában és olyan döntéseket hozunk, amelyek az egész életünkre hatással vannak, például megházasodunk, gyereket vállalunk vagy elköltözünk egy másik országba.
Életünk legfontosabb döntéseihez el kell távolodnunk a saját nézőpontjainktól és sokkal messzebbről, nagyobb térből kell ránéznünk a dologra.

Lélek-Mátrix

Deák Katalin

 

Gyere nézz szét a honlapomon is!

Elérhetőség: Lélek-Sors-Segítő

YouTube Összeállításom

Email:   dkkati33@gmail.com

Skype: katt336

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!